پویش دست بوس مادر

مادر به واسطه مرارت ها و فداکاریهایش در راه پرورش و تربیت انسان جایگاه والایی دارد و در میان واژه ها کم تر واژه اى را مى یابیم که زیباتر, مقدس تر و عمیق تر از “مادر” باشد. ادیان مختلف با همه اختلافاتی که با یکدیگر دارند در این زمینه اتفاق نظر دارند و همه با دید احترام به مادر می‌نگرند.دین عزیز اسلام نیز بر مقام مادر تاکید بسیار کرده و اهمیت و ارزش مقام مادر در آن به اندازه ای بالاست که صراحتا گفته شده بهشت زیرپای مادران است و حتی نگاه به مادر را عبادت به حساب می آورد.
حضرت زهرا(س) نیز به عنوان مادر تمامی مسلمانان جهان که الطاف و عنایات بی شاعبه اش همیشه و همه جا محبینش را در برداشته و دارد.و نمونه کامل یک زن و یک مادر به شمار می آید.

مقام معظم رهبری :”باید کاری کنیم که بچه ها دست مادر را حتما ببوسند و اسلام دنبال این است.”

در راستای این فرمایش، موسسه آموزشی و فرهنگی راهیان کوثر با برپایی پویش دست بوس مادر درصدد احیای این سنت نیکو و زیبا برآمد که در 20 ام جمادی الثانی همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) ، بار دیگر نوجوانان با بوسیدن دست مادر، مقام والای مادران را تکریم کنند. موسسه راهیان کوثر با جهت دهی به مدارس زیرمجموعه خود در سطح کل کشور این طرح را آغاز کرد و در مدت زمانی کوتاه با استقبال باشکوهی رو به رو شد.